Zara’nın yeni kampanyası sosyal medyada tartışma yarattı, görseller kaldırıldı

Marka, yeni koleksiyonu için yaptığı Zara Atelier adlı kampanyanın fotoğraflarını bu hafta sosyal medyada ve internet sitesinde paylaştı.

Ancak fotoğraflarda yer alan bazı imgeler İsrail-Hamas savaşı iki ayı aşkın süredir devam ederken Filistin göndermesi olarak yorumlandı.

FOTOĞRAFLARI KALDIRDI

Zara, ‘The Jacket’ başlıklı kampanyasının ana odağının, giysinin çok yönlülüğünü göstermeyi amaçlayan konsantre bir tasarım çalışması olduğunu söyledi.

Ancak tanıtım fotoğraflarında manken Kristen McMenamy’nin kefeni andıran beyaz bir ceset torbası gibi görünen imgeleri taşıması büyük bir öfke dalgasına neden oldu.

Kampanyada ayrıca kayalar, molozlar ve Filistin haritasına benzeyen bir karton kesit de yer alıyor. Ancak Zara, artan eleştiriler üzerine fotoğrafların bir kısmını sosyal medya hesaplarından kaldırdı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Sosyal medyada birçok kullanıcı fotoğrafları kışkırtıcı olarak yorumladı. Kullanıcılar paylaşımlarında, hassas siyasi konuların pazarlama amacıyla kullanılmasına yönelik bariz bir girişim olarak algıladıkları bu durum karşısında şok olduklarını, dehşete düştüklerini ve öfkelendiklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir