Dayak yiyen konuştu: Hedefine Altaylı’yı koydu

İstanbul’da yapılan Filistin mitinginde Kelime-i Tevhid bayrağı taşıyan İsmail Aydemir’e yumruk atan Ege Akersoy tutuklandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Akersoy’a yumruk atan şahıs hakkında da soruşturma başlattı.

İstiklal gazetesi yazarı Arzu Erdoğral, yaşanan gelişmelerin ardından İsmail Aydemir ile konuştuğunu paylaştı. Görüşmenin detaylarını X hesabından paylaşan Erdoğral, şu ifadeleri kullandı:

“Filistin’e destek yürüyüşünde Kelime-i Tevhid bayrağı taşıdığı için kendini bilmez biri tarafından yüzüne yumruk atılan İsmail Aydemir ile görüştüm.

Aydemir ‘Ben sade bir vatandaşım, yumruk yemişim çok bir şey değil. Devletini ve bayrağını seven Müslüman bir Türk vatandaşı olarak hep iyilikten yana şerrin karşısında oldum. Ülkemizi karıştıramazlar. Gençlerimizi provokasyona alet etmesinler. Fatih Altaylı “Eline sağlık” demiş. Ona soruyorum. Sen ne biçim gazetecisin. Sen gazeteci değil, aynı diğerleri gibi provokatörsün, Kelime-i Tevhid bayrağının ne anlama geldiğini bilmeyen ya da bilip de işine gelmeyen birisin.’ dedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir