Mansur Yavaş: “İkinci Tura Kalma İhtimali Yüksek”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş bir kez daha açıklama yaptı.

İşte Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları:

‘Sizin sisteminize güvenmiyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da açıklaması var. Kurumlarımıza güveniyoruz sadece Anadolu Ajansı’na güvenmiyoruz. Devletin kurumu ama bertaraf ettiniz. AA’yı bitkisel hayata soktunuz. Biz o kurumu da ayağa kaldıracağız. Bu sistemin hepimizi çok sıkıntıya soktuğunu biliyoruz. Bu ülkenin bakanları siyasi propaganda yaptılar. Gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Yüzde 60’larda başlatılan manipülasyon yüzde 49’lara kadar indi. Hala sisteme girmeyen 7,5 milyon oy var. Bunlar bizim güçlü olduğumuz yerler. Artık Anadolu Ajansı bizim için yok hükmündedir. Biz asla vazgeçmeyeceğiz. Tüm milletimiz sabah Kemal Kılıçdaroğlu’nu önde görecektir. 18:30’dan beri bazı verilere hiç dokunulmadı, hiç değişmedi. İlginç bir kurgu var. Sandıklarda görev yapan arkadaşlarımız bu sürece alışkınlar.’

Ekrem İmamoğlu’ndan sonra açıklama yapan Mansur Yavaş şunları söyledi:

‘Tedbirliyiz, ıslak imzalar üzerinden konuşuyoruz. 6 defa 7 defa hatta 11 defa sayılan sandıklar var. Daha elimize gelmeyen çok fazla ıslak imzalı belge var. 

Yüzde 69,99 ıslak imzalı sonuç var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı yüzde 47,7, Recep Tayyip Erdoğan’ın oranı ise yüzde 45,8. 

60 bin sandığın verisi gelmemiştir. Kemal Kılıçdaroğlu önde tamamlayacak. İkinci tura kalma ihtimali yüksek.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir