Kılıçdaroğlu kitabı raflarda: Hiçbir Çocuk Yatağa Aç Girmeyecek

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayatını anlattığı “Hiçbir Çocuk Yatağa Aç Girmeyecek” isimli kitap Karakarga Yayınları etiketiyle çıktı.

Gazeteci Nurhan Fıratlı’nın Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportaj ve uzun soluklu araştırmasının ardından kaleme aldığı kitap, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaşam hikayesi çerçevesinde, dönemin Türkiye’sindeki yaşam ve eğitim koşullarına da ışık tutuyor.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çocukluğundan, dil eğitimi için gönderildiği Fransa’da iki kızı için verilen süt-mama parasıyla haberdar olduğu Aile Destekleri Sigortası ve 25 gün süren ünlü adalet yürüyüşü de kitapta ayrıntılarıyla anlatılıyor.

Geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlanan “Hiçbir Çocuk Yatağa Aç Girmeyecek-Kemal Kılıçdaroğlu” adlı 176 sayfalık kitabın arka kapak tanıtımı da şöyle:

“Herkes umut tohumlarını yeniden eksin!

Ülkemiz için doğuyoruz, çocuklarımız için doğuyoruz, torunlarımız için doğuyoruz. Bayrağımız, vatanımız, ülkümüz için doğuyoruz. Kimsenin kimliğine, kimsenin inancına, kimsenin yaşam tarzına müdahale etmeden, karışmadan, onurluca yaşayacağımız bir Türkiye için doğuyoruz.

Şimdi kulakları sağır olan birilerine ve dünyaya sesleniyorum: Adaletsizliğe, haksızlığa, zulme karşı çıkacağız çünkü inancımızda diyor ki: ‘Zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır.’

Şeytan olmayacak bu ülkede.

Herkes ama herkes zulme karşı çıkacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir