AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: AK Parti açık ara birinci inşallah birinci turda ipi göğüsleyeceğiz

Türkiye, 14 Mayıs günü sandık başına giderek cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN Türk canlı yayınında, seçim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AK Parti’nin açık ara birinci parti olduğunu vurgulayan Dağ,

“Bizim burada diyeceğimiz şey şu an, AK Parti açık ara birinci ve biz inşallah birinci turda ipi göğüsleyeceğiz.”

dedi.

“AK Parti açık ara birinci”

Lise yıllarından bu yana aktif siyasette bulunduğunu ifade eden Dağ,

“Bu ülkenin AK Parti’ye en az 20 yıl daha ihtiyacı var. Sahaya bakacak olursak. Ben 7 Kasım ve 1 Kasım bizim için önemlidir. 7 Haziran’da biz sahada gezerek hissetmiştik doğrusu. Burada bize insanlar cezayı verdi ama 1 Kasım’da bizi anlayacaklar diyorduk. Şu anda 1 Kasım havasını görüyoruz. Bu sistem 55’e 45, 60’a 40′ bitecek bir sistem değil. Bu sistemde bizim söyleyeceğimiz şey şu; AK Parti açık ara birinci. Bizim burada diyeceğimiz şey şu an, AK Parti açık ara birinci ve biz inşallah birinci turda ipi göğüsleyeceğiz. Diğer adayların kaç alacağını tahmin ediyorum. Dolayısıyla ilk tur, ikinci tur arasındaki mesafeyi biz halkımıza yaşatmamamız lazım. Dolayısıyla bunun için çabalıyoruz. 2023 seçimlerini çok daha sert geçeceğine inanıyorduk. Şuan onu göremiyoruz. Kutuplaşma bu işin doğasında var ama dozajı aşmamak lazım.”

diye konuştu.
Terör örgütlerinin muhalefete destek vermelerine de değinen Dağ,

“2023 seçimlerinde zihinlerde ne kalacak diye bakıyorsanız; FETÖ’nün 15 Mayıs’a bilet aldık açıklaması ve Kandil’in söyledikleri. Burada Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının bu söylenenlere karşı hiçbir şey dediğini göremiyoruz.

” diye konuştu.

“İzmir mitingi 7’li masanın karmaşıklığının sahaya yansıdığını göstermektedir”

AK Parti ve CHP’nin birer gün arayla yaptığı İzmir mitinglerine de değinen Dağ,

“CHP’nin bir önceki seçimde Muharrem İnce için yaptığı mitingine baktığımızda ondan 2-2,5 kat daha az olduğunu görüyoruz. Bu da 7’li masanın karmaşıklığının sahaya yansıdığını göstermektedir.”

ifadelerini kullandı.

“AK Parti’nin hemen hemen tüm İzmir mitinglerini gençlik kollarında olduğum süreden itibaren takip ederim.”

diyen Dağ,

“Bu İzmir mitingi 2014-15 dönemindeki kıvamındaydı. CHP’nin İzmir mitingi heyecan uyandırmayan bir mitingdi. Her Genel Başkan konuşurken konuştukları bir birini tutmuyordu.”

şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir