7’den 70’e herkes Anıtkabir’e akın etti

TBMM’nin açılışının 103’üncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Ankara’daki sağanağa rağmen ellerinde Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla Atatürk’ün huzuruna çıkan anne-babalar, gençler ve çocuklar, getirdikleri çiçekleri Atatürk’ün mozolesine bıraktı. Türkiye genelinde ise 23 Nisan çoşkusu vardı. Çocuklar kendileri için düzenlenen etkinliklerle bayramlarını kutladı.

Galata Kulesi’nde Atatürk sevgisi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yapay zekâ algoritmasıyla yorumlanan fotoğrafları Galata Kulesi’ne yansıtıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen “Bir Hayalin İnşası” Dijital Enstalasyon sergi, büyük ilgi gördü.

En genç vatman, İsmail

Edirne, Tekirdağ, Kırklareli’nin de aralarında bulunduğu birçok kentte, 23 Nisan düzenlenen etkinliklerle çoşkuyla kutlandı. Bursalı İsmail Akyıldız (6) vatman koltuğuna oturup, metroyu sürdü. Sembolik olarak “Tren Sürücüsü Sertifikası” alan küçük İsmail, böylelikle dünyanın en genç vatmanı oldu.

Babalarla, dedelerle dans

Ordu’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde öğrenciler, babaları ve dedeleriyle dans etti. Performansları büyük alkış aldı.

Biraz olsun eğlendiler

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Kutlamalar, Kahramanmaraş Valiliği bahçesinde yapılan törenle başladı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulan programda, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Ardından çocuklar müzik eşliğinde dans edip, lunaparkta eğlendi. Hatay Belen’deki “Anadolu Oyun Evi”nde çocuklar etkinliklerle biraz da olsun üzüntülerini unuttular.

Alanya’da geleneksel uluslararası festival

Antalya’da 5. Alanya Uluslararası Çocuk Festivali, 80’in üzerinde ülkenin çocuklarının katılımı ile gerçekleştirildi. Çeşitli etkinlikler, oyun, gösteri ve Doğukan Manço konseri ile eğlenen çocuklar bayramın coşkusunu doyasıya yaşadı. Festival alanını gezen ve çocuklarla yakından ilgilenen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bu alanda bulunan her ülkeden her milletten çocuklarımızlar birlikte tüm dünyaya barış, kardeşlik ve sevgi mesajı gönderiyoruz” dedi.

Minikler bayram etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 7’den 70’e coşkuyla kutladı. Ellerinde Türk bayrakları Atatürk posterleriye sokakları şenlendiren minikler, dans gösterileri ve oyunlarla bayramın tadını çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir